close
تبلیغات در اینترنت
کارآفرینی
loading...

سرزمین دانلود فایل های الکترونیکی

کارآفرینی

پروژه کارافرینی شركت پیشتاز قطعه سناباد ( M.S.T GROUP )

محقق دانشگاه بازدید : 0 جمعه 07 خرداد 1395 نظرات ()
پروژه کارافرینی شركت پیشتاز قطعه سناباد ( MST GROUP ) در 107 صفحه ورد قابل ویرایش
دسته بندی کارآفرینی
بازدید ها 11
فرمت فایل doc
حجم فایل 75 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 107
پروژه کارافرینی شركت پیشتاز قطعه سناباد ( M.S.T GROUP )

فروشنده فایل

کد کاربری 584
کاربر

تاریخچه مجموعه سازی توس :

شرکت مجموعه سازی توس در 18 کیلومتری جاده قوچان واقع است ، این شرکت فعالیت خود را با عنوان مجموعه سازی از سال 73 باهدف تولید ومونتاژ انواع اکسل عقب و جلو ، گیربکس ، فرمان کامل و سازی قطعات موتوری خودرو ، جهت برطرف کردن نیاز کارخانجات خوردو ساز ( OE ) آغاز نمود .

این شرکت درحال حاضر بزرگترین تولید کننده اکسل برای ایران خودرو و تنها تولید کننده میل فرمان پیکان درسراسر کشور است .

حالا به این میپردازیم که چه عواملی دست به دست هم داده تا این شرکت با این عظمت به وجود آید :

مدیریت عامل این شرکت جناب آقای فارسیان می باشند ، ایشان درسالهای قبل از پیروزی انقلاب به خاطر اینکه یکی از دانشجویان ممتاز بودند توانستند بورس تحصیلی انگلستان را کسب کنند و برای دامه تحصیل عازم انگلستان شوند .

درزمان تحصیل به خاطر تفکر اقتصادی بالایی که داشتند تصمیم به صادرات فلزات آلیاژی کارخانجات از انگلستان به ایران می گیرند ، جنس این فلزات از فولادهای آلیاژی بود ، که به خاطر کم بودن این آلیاژها در ایران و احتیاج بااین آلیاژها ، ایران بازار خوبی برای این صادرات بود .

این صادرات ادامه داشت تا پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی ، در آن زمان آقای فارسیان به خاطر تحریمهایی که وجود داشت و به خاطر نیاز مبرم کشور و کمک به رشد و شکوفائی اقتصاد اقدام به واردکردن مواد ودستگاههای صنعتی و قطعات کلیدی دست دوم نمودند.

از دلایل دیگر انتخاب ایران میتوان به دلایل زیر اشاره کرد :

 1. پایین بودن هزینه انرژی ( سوخت ارزان )
 2. نیروی کار زیاد
 3. شناخت کامل از بازار ایران
 4. حمایت دولت

با گذشت زمان واتمام جنگ برای کمک به بی نیاز کردن کشور عزیزمان از بیگانگان وکم به رشد صنعت که درآن زمان دچار رکود بود اقدام به احداث یک شرکت قطعه سازی نمودند .

محصولات تولیدی این کارخانه قطعات اکسل پیکان بود شامل : پلوس ، هرزینگ ، پوسته مرکزی ، کوپلینگ ، فلانچ و توپی چرخ بود .

و حالا همینطور که دربالا ذکر شد با گذشت زمان تبدیل به یک شرکت مجموعه سازی شده است :

حساسیت قطعات از یک سو و تأثیری که این قطعات درسرنوشت سرنشینان خودرو دارد ، از یک سو دیگر تلاش شرکت را برای اخذ دانش فنی از شرکتهای معتبر اروپایی در پی داشته است . حاصل تلاش این شرکت دراین راستا :

 • اخذایسانس و تکنولوژی ساخت اکسل پیکان از کمپانی K.T.L انگلستان
 • جعبه فرمان پیکان ازکمپانی BURMAN انگلستان
 • تأیید از کمپانی PEUGEOT فرانسه جهت تولید اکسل پژو گردیده است .

این شرکت توانسته درسالهای اخیر باارتقاء سطوح تولیدات خود به عنوان یکی از اصلی ترین شرکتهای تأمین کننده مجموعه ایران خودرو مطرح باشد .

شرکت نامبرده توانسته با استفاده از راهکارهای زیر به صرفه جویی تا میزان 80% ونیز تأمین فضای تولیدی مطلوب جهت ارائه خدمات به صنعت خودروسازی ارائه نماید :

 1. نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده در شرکت لیسانس دهنده.
 2. تجهیزات کارخانه به ماشین آلات وتکنولوژی مدرن اروپای غربی .
 3. بهره مندی از دانش فنی و لیسانس شرکت های مزبور .
 4. استقرار دستگاهها و تجهیزات مدرن آزمایشگاهی از قبیل :
  • دستگاه تست نویز دیفرانسیل اکسل پیکان
  • دستگاه تست ضربه فرمان
  • دستگاه تست پیچش پینتون فرمان
  • دستگاه تست خستگی و سایش فرمان
  • گراف گشتاور فرمان
  • خط رنگ پودری الکترواستاتیک .

قطعات تولیدی این شرکت به شرح زیر می باشد :

 1. اکسل عقب پیکان
 2. اکسل عقب و جلو انواع پژو ( 405 ، پارس ، سمند )
 3. اکسل عقب و جلو پژو 206
 4. فرمان کامل پیکان

این شرکت برای تبدیل شدن از قطعه سازی به مجموعه سازی باید قطعات تولیدی سایر کارخانجات را خریداری می کرد و با انجام مونتاژ روی آنها ، آنها را به عنوان محصول پایانی به ایران خودرو تحویل می داد .

شرکت نام برده به علت پراکندگی شرکتها وزیاد بودن هزینه ها تصمیم به متمرکز کردن کارخانجات به صورت پارک صنعتی یا ( یک شهرک صنعتی کوچک ) گرفت .

این پارک دارای مساحت تقریبی 20 هکتار می باشد که با گسترش شهرها هم اینک درنزدیکی شهر گلبهار واقع است .

پایان نامه ای که مطالعه می شود درباره پارک مجموعه سازی توس و یکی از کارخانه های زیر مجموعه آن است .

این مجوعه به خاطر این خاطر انتخاب شده است که شبیه به آن کم وجود دارد واز مدیریت بالایی برخوردار است و با درایت خاصی اداره می شود . سهامدار اصلی تمامی شرکتهای مجموعه سازی جناب آقای فارسیان می باشند و توسط ایشان درمجموعه سازی اداره می شوند .

دانلود بررسی مدل هفت اس مکنزی در مدیریت اسلامی

محقق دانشگاه بازدید : 19 چهارشنبه 19 اسفند 1394 نظرات ()
مقاله حاضر با عنوان بررسی مدل هفت اس مکنزی در مدیریت اسلامی می باشدمقاله حاضر تمامی اصول مقاله نویسی شامل مقدمه،چکیده،بدنه اصلی،رفرنس و مرجع و را دارا می باشد
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 5
فرمت فایل doc
حجم فایل 256 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 22
بررسی مدل هفت اس مکنزی در مدیریت اسلامی

فروشنده فایل

کد کاربری 336
کاربر

در این نوشته که به‌ صورت مقاله تهیه ‌شده است، با توجه به مدل هفت اس مکنزی به برسی از استراتژی

ساختار، سیستم‌ها، مهارت‌ها، سبك مدیریتی، كاركنان و ارزش‌های مشترك در مدیریت اسلامی از دیدگاه

برخی از صاحب‌نظران و نویسندگان این حوزه پرداخته‌شده و نشان داده می‌شود که مدیریت اسلامی نه‌تنها

منافاتی با تعاریف علمی مدیریتی نداشته ،بلکه می‌توان از آن به‌عنوان نوعی از مدیریت جهان‌شمول استفاده کرد

دانلود پروژه كارآفرینی تولید الكل از خرما

محقق دانشگاه بازدید : 3 چهارشنبه 19 اسفند 1394 نظرات ()
پروژه كارآفرینی تولید الكل از خرما در 45 صفحه ورد قابل ویرایش
دسته بندی تولیدی
بازدید ها 2
فرمت فایل doc
حجم فایل 931 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 45
پروژه كارآفرینی تولید الكل از خرما

فروشنده فایل

کد کاربری 584
کاربر

 

پیشگفتار

طی سالهای اخیر ورود جوانان جویای كار و كاهش تقاضا برای نیروی كار بحران اشتغال را در كشور تشدید نموده است كه باید به صورت بنیادی مورد توجه دولتمردان قرار گیرد . در این بین ورود دانشگاهیان به این حیطه نیز می تواند بسیار مؤثر باشد. رویارویی صحیح و تدابیر خاص برای حل معضل بیكاری مبتنی بر پژوهش و مطالعه ضرورت دارد با توجه به میزان رشد جمعیت در دو دهه گذشته بیكاری را می توان مهمترین چالش اجتماعی چند دهه آینده به حساب آورد . پیامدهای این بحران گسترش فقر و افزایش پدیده های ناگوار اجتماعی است . پرداختن به بحث كار آفرینی (با توجه به این امر خالی از لطف نیست هر چند كه در خصوص ماهیت و مفهوم آن عدة انگشت شماری از دانشمندان به آن پرداخته اند بنابراین تعریف استانداردی برای آن وجود ندارد . جلیل صمد آقایی در كتاب سازمان های كار آفرینی در ضمن گرد آوری مفهوم كار آفرینی از دیدگاه دانشمندان ، مهمترین تعریف­ها را به شرح زیر ارائه نموده است :

پروسة ایجاد ثروت

پروسة تخریب خلاق

پروسة هدایت به خلق سازمان جدید بدون توجه به نوع پتانسیل سازمان

توسعة موقعیت­ها و اقدامهای نوآورانه همراه با خطر چه در سازمانی كه قبلاً تاسیس شده یا به صورت آزاد و مستقل روش اداره ای است كه فرصت­ها را بدون در نظر گرفتن منابع موجود و قابل كنترل فعلی تعقیب می كند .

وظایف ، فعالیت­ها و اعمالی كه برای تحقق فرصت شناخته شده و ایجاد سازمانی مناسب با آن كمك می‌كند

پروسه ای فراتر از شغل و حرفه بلكه كار آفرینی یك شیوة زندگی است .

كار آفرینی را در كل می توان ایجاد كسب و كارهای نوآورانه تلقی كرد . فعلاً در كشور ما نظام آموزش دهندة دانشگاهها ، افرادی را پرورش می دهد كه فقط می توانند شكافهای شغلی بسیار تعریف شده را پركنند و بنابراین باید حركتی عظیم در راستای تولید كار آفرینان در دانشگاهها به عنوان قطب علمی كشور صورت گیرد كه این به معنای اتصال دانشگاه با صنعت و فن آوری است كارآفرینان باید فرصت شناس باشند نظام آموزشی دانشگاه مبتنی بر یادگیری نیست ، آموزش مبتنی بر تعلیم است و این خود عاملی بر ای عدم پرورش افراد كار آفرین است . فرد كار آفرین كسی است كه توانایی تشخیص و ارزیابی فرصت های كسب و كار دارد و می تواند منابع لازم را جمع آوری كرده و از آنها بهره برداری نموده و عملیات مناسبی را برای رسیدن به موفقیت پی ریزی كند . (مردیث ، 1371 ). پدیدة كار آفرینی ابعاد گسترده ای داشته ، گرد هم آوردن منابع تكنولوژیكی ، فنی و آموزشی و مالی را در بر دارد . دانشگاهها می توانند بخشی از فعالیت خود را به پرورش كار آفرینان تخصیص دهند . هر چند دانشگاه می تواند فقط به تولید و عرضة فن آوری و دانش بسنده كند و آن را در اختیار دانشجویان و جامعه بگذارد ، اما این به معنای موفقیت نیست اگر این فن آوری بدست آمده را در جامعه بكار گیرد و آن را در اختیار كار آفرینان بگذارد به معنای دیگر جنبة عملی این فن آوری را نیز خودش تا حدودی عهده دار باشد ، به موفقیت علمی و عملی تواماً دست یافته است . دانشگاه می تواند افقها و فرصت های بهره­وری فن آوری را برای افراد ترسیم نماید و آنها را در جهت استفاده هدایت كند . نگاهی كه دانشگاه نسبت به فن آوری دارد نباید صرفاً خود فن آوری باشد بلكه كار آفرینی را در جهت استفادة بهینه و اشتغال زایی برای جوانان در بحث توسعة فن آوری در نظر داشته باشد .به این دلیل مسئولین دانشگاه به تنهایی نمی توانند عهده دار چنین مسئولیت خطیری شوند در بحث كار آفرینی می­توانند جنبة ارشادی و اغنایی افراد را ایفا كنند چون در كشور ما هنوز پدیدة كار آفرینی به صورت گسترده عملی نشده است ، مردم به یك نقش هدایتی نیازمندند كه در عرصة عملی فن آوری پیش قدم شوند . از آنجایی كه در بخشهای خصوصی و صنعتی امكان ریسك بسیار بالا است دانشگاه می تواند به عنوان حوزة دولتی حامی مردم شود تا با ایجاد محیط رقابتی فناوری فرصت بیشتری برای رشد پیدا نماید ایجاد مؤسسات و شهركهای تحقیقاتی، پژوهشی وابسته به دانشگاهها می تواند بسیار مؤثر باشد چرا كه دانشجویان و فارغ­التحصیلان در محیط و بستری علمی تحقیقاتی قرار می گیرند كه می توانند آنچه در این دانشگاه آموخته اند در معرض حضور قرار دهند. در حقیقت به بیانی زیباتر آنچه را كه بالقوه دارند در این مسیر بالفعل نمایند . می توان امیدوار بود كه با شناخت دقیق این عمل وبا توجه به ظرفیت­ها و محدودیت­های كشور از لحاظ كار آفرینی و میزان بهره برداری از عوامل و منابع پایه ای تولید بتوان تصمیم­ها و سیاست گذاری های مفید و مؤثر تری برای مقابله با بحران بی كاری اتخاذ نمود .

 

: مقدمه

خرما از محصولات عمده كشارزی ایران است و حدود 60 درصد وزن خشك آنرا قند تشكیل می دهد. مناطق عمده كشت خرما در ایران استانهای خوزستان، هرمزگان، بوشهر، سیستان بلوچستان، فارس، كرمان می باشد. میزان تولید خرما در كشور در سال 1376، 877 هزار تن بوده است. بدلیل نامرغوب بودن حدود 30 درصد خرمای تولید شده در كشور مستقیماً جذب بازار مصرف نمی شود و می بایست در واحدهای صنایع تبدیلی و فرآوری تبدیل به فرآورده های با ارزش شود. این فرآورده ها به دو بخش تخمیری و غیر تخمیری تقسیم بندی می شود. از آنجاكه خرما حاوی درصد زیادی قند است لذا به عنوان منبع كربنی در فرایندهای تخمیری استفاده می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ب: تعریف و تشریح موضوع تحقیق

بیان مسئله

تولید الكل از خرما

روش تحقیق

روش این تحقیق طوری تنظیم شده كه در آن پس از بررسی به بیان مساله ، تجربیات فرهنگی ، نقاط قوت و ضعف ، نحوه تبلیغات و بازار یابی و توجیه اقتصادی طرح مفهوم كلی را بگیریم .

نظریات كارآفرین

الف : با در نظر گرفتن تجربیات فرهنگی و دوران كودكی ، خود را برای كارآفرینی چگونه ارزیابی می كنید ؟

از آنجا كه دوران كودكی دورانی است كه كودك همیشه دارای تصورات خیالی و رؤیائی میباشد و اكثرا در مورد شغلهای آینده خود به خیال پردازی می پردازند من نیز در دوران كودكی با وجود دختر بودن همیشه در فكر كار و كسب مناسبی برای آینده خویش بوده ام . همیشه در فكر این بودم كه بعد از اتمام تحصیلات با كمك والدینم دست به كاری بزنم و برای خویش كسب و كاری مناسب فراهم كنم و تمامی دوستان دوران كودكیم را استخدام كنم و هر كدام را با توجه به تخصصی كه دارند به كاری بگمارم .

 

دانلود پروژه كارآفرینی تولید ترانس

محقق دانشگاه بازدید : 3 چهارشنبه 19 اسفند 1394 نظرات ()
پروژه كارآفرینی تولید ترانس در 70 صفحه ورد قابل ویرایش
دسته بندی تولیدی
بازدید ها 2
فرمت فایل doc
حجم فایل 383 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 70
پروژه كارآفرینی تولید ترانس

فروشنده فایل

کد کاربری 584
کاربر

فهرست عناوین تولید ترانس

فهرست شماره صفحه

پیشگفتار ............................... 1

مقدمه .................................. 2

 

فصل اول : کلیات

الف : تعاریف مفاهیم و اصطلاحات........... 5

ب: تعریف و تشریح موضوع تحقیق............. 7

ج : اهداف پروژه........................ 9

 

فصل دوم : جمع آوری مقدماتی اطلاعات ( پیشینه طرح )

1-تاریخچه تولید ترانس در ایران .......... 11

2- تاریخچه طرح ......................... 13

 

فصل سوم : برنامه عملیاتی

الف : تهیه و تبدیل مواد اولیه ........... 15

ب : خدمات شرکت ......................... 24

ج : روشهای بازار یابی و تبلیغات ........ 26

فهرست شماره صفحه

 

فصل چهارم : نیروی انسانی

الف : نمونه برنامه زمانبتدی برای یك سال كاری 28

ب : چارت تشكیلاتی ...................... 29

ج : سایت پلان طرح ....................... 30

 

فصل پنجم : منابع مالی

الف : ضوابط جواز تاسیس و گذفتن مجوز ...... 32

ب : توجیه اقتصادی طرح : ................ 37

ترازنامه ............................... 60

تراز آزمایشی ........................... 61

صورت سود و زیان ........................ 62

صرتحساب سرمایه........................... 64

فهرست منابع ............................ 65

 

مقدمه:

امروزه با توسعه روز افزونی كه در طی چند دهه اخیر در سطح زندگی مردم كشورمان مشاهده می شود استفاده از برق و وسایل برقی شتاب و گسترش روز افزونی یافته به گونه ای كه بیش از 65 % مردم كشورمان حداقل از یكی از وسایل برقی خانگی استفاده می كنند كه پیش بینی می شود با گسترش هر چه بیشتر شبكه برق رسانی كشور طی سالهای اینده میزان استفاده از وسایل برقی نیز افزایش بیشتری پیدا كند. ترانس تقویت كه در این طرح به بررسی ان می پردازیم امروزه بعنوان یكی از دستگاههای مكمل دیگر محصولات برقی خانگی مانند یخچال و تلویزیون و بازار مصرف خود را در میان مصرف كنندگان علی الخصوص طی سالهای اخیر شبكه برق كشور توام با قطع و وصل و نوسانات بیشتری بوده ،به سرعت ایجاد نموده ،به گونه ای كه محصول فوق بخصوص طی سالهای اخیر جزو كالاهای كمیاب در امده و دارای نرخهای متفاوتی در بازار رسمی و بازار ازاد بوده است.كالاهای فوق به غیر از مصارف خانگی كه در بالا بدان اشاره شد در غالب واحدهای خدماتی و صنعتی نیز كه از وسایل برقی استفاده میكند مورد مصرف دارد.این كالا در حال حاضر در داخل كشور تولید میگردد و تولید كنندگان عمده این محصول كارخانجات فاراتل باخزر ترانس ،راسیكو،كالای گنجینه ایرانفرد و تعاونی صنعتی 12بهمن میباشدكه مجموعا بیش از 65% تولیدات كشور را در دست دارند.جز واحدهای فوق در حدود 35 واحد دیگر در داخل كشور محصول فوق را تولید مینمایند كه در حدود 15 واحد ان بدون هیچ گونه پروانه ای مشغول به ساخت این محصول میباشند.علاوه بر تولید محصول فوق در داخل كشور امار اداره كل گمركات كشور حاكی از ان است كه طی سالهای 67-63 مقادیر زیادی ترانس تقویت وارد بازار ایران گردیده است ،جدول زیر امار واردات محصول فوق را جهت ترانسهای تقویت تا 2كیلو وات و بالاتر حاوی ارزش ریالی واردات سالهای فوق را نشان میدهد.

 

 

 

 

 

ردیف

شرح

63

64

65

66

67

1

ترانس تقویت تا توان 2 كیلو وات

11317920

1216673

502056

13667280

7816876

2

ترانس تقویت تا توان بیش از 2 كیلو وات

144534804

 

1877475

433065

2266130

3645054

               

 

این كالا عمدتا توسط كشورهای شوروی، لهستان ، تایوان ، آلمان غربی ، انگلستان ، فنلاند ، فرانسه ، بلژیك ، سوییس و اسپانیا ساخته و وارد بازار ایران شده است.

دانلود پروژه كار‏آفرینی طراحی و تاسیس اغذیه فروشی زنجیره ای

محقق دانشگاه بازدید : 11 چهارشنبه 19 اسفند 1394 نظرات ()
پروژه كار‏آفرینی طراحی و تاسیس اغذیه فروشی زنجیره ای در 53 صفحه ورد قابل ویرایش
دسته بندی خدماتی و آموزشی
بازدید ها 2
فرمت فایل doc
حجم فایل 47 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 53
پروژه كار‏آفرینی طراحی و تاسیس اغذیه فروشی زنجیره ای

فروشنده فایل

کد کاربری 584
کاربر

فهرست مطالب

عنوان صفحه

فصل اول : كلیات

 1. مقدمه و بیان موضوع 1
 2. اهداف كلی (كلان) 1
 3. اهداف جزئی (خرد) 2
 4. اهداف سازمان 3
 5. انگیزه 3
 6. اهمیت موضوع 3
 7. محدودیت مكانی 4
 8. محدودیت زمانی 4

 


عنوان صفحه

فصل دوم : ادبیات تحقیق

2-1 آشنایی با شركت 5

2-2 نیروی انسانی 6

2-3 تجهیزات و ماشین آلات 8

2-4 چارت سازمانی 9

2-5 آشنایی با محصولات 11

2-6 ظرفیت تولید 11

2-7 روش تولید 12


عنوان صفحه

فصل سوم : طراحی تولید

3-1 طراحی 15

3-2 تولید 19

 


عنوان صفحه

فصل چهارم : بازاریابی فروش و تجزیه و تحلیل مالی

4-1 پیمان گذاری محصول 23

4-2 بازاریابی (كانال های توزیع محصول) 24

4-3 رقبا 26

4-4 شناسایی بازار در داخل كشور 27

4-5 تجزیه و تحلیل مالی 29


عنوان صفحه

فصل پنجم : نتیجه گیری و پیشنهادات

5-1 نتیجه گیری 38

5-2 پیشنهادات 39

 

 

فصل اول : كلیات

 

1-1مقدمه وبیان موضوع

انسان برابر تامین انرژی بدن نیاز به غذا دارد وبرای فعالیت روزمره خود باید از تغذیه ای سالم برخوردار باشد كه این امر بدون مصرف خوراكی‌ها امكان پذیر نمی باشد .

درزمان های قدیم ابتدا قهوه خانه های محلی وجود داشت كه در آن چای وقلیان و غذاهای سنتی وجود داشت وبعد از گذشت زمان وتغییر فرهنگ تغذیه ونیز پیدایش غذاهای متنوع قهوه خانه ها جای خود را به اغذیه فروشی ها كه امروزه شما مشاهده می كنید دادند كه یكی از این غذاها كه در واقع از كشور دیگر وارد ایران شده ودر اغذیه فروشی ها یافت می شود پیتزا می باشد ومكانی را كه برای تهیه پیتزا فعالیت می كند تا این غذا را تهیه كند اصطلاحا با نام پیتیزا فروشی می باشد پیتزا فروشی كه امروزه از رشد زیادی برخوردار بوده ودارای سود زیادی می باشد تصمیم گرفته شد تا در مورد آن پروژه ای در نظر گرفته شود .

 

1-2 اهداف كلی ( كلان )

از جمله اهدافی كه سبب انتخاب چنین پروژه ای گردید كسب اطلاعاتی در مورد این شغل بود از جمله این اطلاعات می توان به موارد زیر اشاره نمود .

كسب اطلاعات در مورد درآمد این شغل كه از نظر عموم مردم شغل پردرآمدی است .

كسب اطلاعات از نحوه آماده سازی غذای معروف آن یعنی پیتیزا

كسب اطلاعات از چگونگی تشكیل یك چنین مكان هایی توسط صاحبان آن ها كسب اطلاعات در مورد چگونگی تقسیم هزینه مواد مورد نیاز بین قسمت های مختلف .

 

1-3 اهداف جزئی ( خرد )

از جمله اهدافی كه باعث انتخاب این پروژه گردید موارد ذیل است :

میزان درآمد : فهمیدن چگونگی كسب درآمد ومیزان آن یكی از دلایلی بود كه باعث شد این موضوع مورد بررسی قرار گیرد . در نظر مردم این شغل از درآمد خوبی برخوردار است به دلیل محبوبیت این غذا بین مردم ومراجعه مناسب از سوی مردم باعث شده تا درنظر مردم به عنوان شغلی یاد شود كه از در آمد خوبی برخوردار است كه این دلیل بر ای ما كافی بود تا آن را مورد بررسی قرار دهیم .

نحوه آماده سازی غذا : دانستن در مورد طرز آماده سازی این غذا ( پتیزا ) به دلیل جذابیت وتنوع مواد موجود در آن ویاد گرفتن تهیه آن یكی دیگر از دلایل بود .

چگونگی تشكیل آن : چگونگی تشكیل وایجاد این شغل توسط صاحبان آن ازنظر سرمایه اولیه كه برای شروع كار لازم است وتهیه مكان آن كه مهمترین قسمت در ایجاد آن است .

چگونگی تقسیم هزینه مواد مورد نیاز قسمت ها : چگونگی تقسیم هزینه مورد نیاز برای آماده سازی غذا بین قسمت های مختلف كه هر یك از دیگر قسمت ها مجزا می باشند كار مشكلی است وكسب اطلاعات در مورد این روش تقسیم باید خیلی جالب وكار آمد باشد كه در آینده مورد استفاده قرار گیرد.

1-4 اهداف سازمان

اهداف اصلی سازمان كسب سود وگسترش شعبه هایی در نقاط مختلف كرج می باشد .

 

1-5 انگیزه

چون در بین عموم مردم در مورد سود سرشار این شغل صحبت هاونظرهای زیادی رایج شده وگفته می شود كه این شغل از هزینه كمی نسبت به درآمدی كه كسب می كند برخوردار است همین مسائل انگیزه ای شد تا ما درمورد این موضوع بررسی وتحقیق كنیم .

دانلود پروژه کارآفرینی ایجاد و راه اندازی یك باشگاه پرورش اندام

محقق دانشگاه بازدید : 3 چهارشنبه 19 اسفند 1394 نظرات ()
پروژه کارآفرینی ایجاد و راه اندازی یك باشگاه پرورش اندام در 35 صفحه ورد قابل ویرایش
دسته بندی کارآفرینی
بازدید ها 2
فرمت فایل doc
حجم فایل 46 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 35
پروژه کارآفرینی ایجاد و راه اندازی یك باشگاه پرورش اندام

فروشنده فایل

کد کاربری 584
کاربر

فصل اول: شناخت اولیه و كلی كسب و كار

در مراحل مختلف ایجاد و راه اندازی یك باشگاه پرورش اندام ساز و كار پیچیده ای بكار نرفته كه شناخت ان مستلزم صرف زمان و انرژی زیادی باشد. نحوه فعالیت و چرخه ی ایجاد درامد در این گونه باشگاهها تا حد زیادی به سالن های ورزشی دیگر شباهت دارد و تفاوت انها در نیاز به تجهیزات بیشتر می باشد. شاید در یك باشگاهی كه هنرهای رزمی تعلیم داده میشود تنها داشتن تجهیزاتی مانند یك كیسه ی مشت زنی و چند عدد میت كافی باشد ولی در یک سالن بدن سازی حد اقل 20 نوع دستگاه مختلف مورد نیاز است که در فصل چهارم به ان اشاره خواهیم . نحوه تعلیم به افراد در سالن های بدن سازی نیز نسبت به ورزش های دیگر متفاوت است. در اینگونه باشگاهها یك مربی كه تخصص و تجربه ی بالایی باشد می بایست برای تنظیم برنامه ی تمرینی به هنر جویان در استخدام مجموعه باشدو تنها دو جلسه حضور مربی در باشگاه در طی هفته كافی میباشد.

مربی دیگری كه تخصص و تجربه ی پایین تری داشته باشد برای تعلیم نحوه ی انجام تمرینات به هنرجویان طبق برنامه اختصاصی هر فرد باید به طور دایم در باشگاه حضور داشته باشد.

مدیران باشگاهها برای جذب بیشتر افراد نیمه اول روز را به تمرین خانمها اختصاص داده و ساعات كار باشگاه را به دو قسمت صبح (خانمها) و بعد ظهر (اقایان ) تقسیم میكنند.به همین دلیل میبایست یك مربی خانم كه در رشته ی ایروبیك دارای تخصص میباشد در باشگاه حضور داشته باشد.

برای نظافت سالن نیز با یك شركت خدماتی قرار داد میبندیم كه در طول هفته دو جلسه شخصی را كه دارای فیزیك مناسبی باشد برای نظافت در اختیار باشگاه قرار دهند.

مدیریت مجموعه نیز باید به طور تمام وقت در مجموعه حضور داشته و علاوه بر نظارت بر فعالیت ها و عملكرد افراد از متقاضیان ثبت نام بعد از تشریح قوانین و مقررات مجموعه ثبت نام به عمل آورد.

 

 

فصل دوم :مطالعه بازار كسب و كار (تقاضا )

منطقه تاسیس باشگاه در یك محله ی نسبتا پر جمعیت و دارای جمعیت جوان واقع شده.

در این منطقه 7 باشگاه پرورش اندام قرار دارد كه بر حسب تجهیزات بیشتر و با استاندارد بالاتر توانسته اند ورزشكاران بیشتری جذب كنند. نگاهی كلی به باشگاهها “ تعداد هنر جویان و درامد متوسط انها خواهیم داشت .

1-باشگاه پرورش اندام ایران:این باشگاه ار لحاظ تجهیزات یكی از بهترین

باشگاههای سطح شهر و حتی در سطح بهترین باشگاههای كشور است .این باشگاه مجهز به استخرو سونا و جكوزی وسالن پرورش اندام كاملا مجهزو سالن بازی های كامپیوتری و رستوران و پاركینگ اختصاصی می باشد. وجود سونا در یك مجموعه باعث جذب بیشتر افرادی می شود كه دارای اضافه وزن می باشند و به خصوص خانم ها كه خواهان كاهش وزن خود هستند .سالن پرورش اندام این مجموعه مجهز به دستگاه های دیجیتالی مدرن می باشد كه كمترباشگاهی در سطح كشور اینگونه تجهیزات مدرنی را در اختیار دارد.

همین باعث می شود كه افراد زیادی و خصوصا ورزشكاران با تجربه به این

باشگاه جذب شوند. وجود سالن بازی های كامپیوتری از این لحاظ دارای اهمییت است كه در فصول سرد سال ورزشكاران بعد از تمرین بدنشان درجه ی حرارت بالایی دارد و باید پس از تمرین و پیش از ترك باشگاه حداقل نیم ساعت را در داخل محوطه ی باشگاه بگذرانند تا دمای بدن به حالت عادی برگردد.وجود رستوران باعث میشود كه ورزشگاران با توجه به این كه قبل و بعد از تمرین به غذاها و نوشیدنی های انرژی زا نیاز دارند” بتوانند با صرف كمترین زمان به این نوع غذاها و نوشیدنی ها دسترسی پیدا كنند.شهریه ی اخذ شده از افراد در این مجموعه متناسب با تجهیزات ان بالا بوده و حدود 250000 ریال در ماه میباشد.

دومین باشگاهی كه مورد بررسی قرار گرفت باشگاه اندام پوریای ولی میباشد كه دارای وسایل كاملا استاندارد و همچنین سونای خشك میباشد.فضای سالن این باشگاه نسبتا كوچك میباشد پس نمیتواند افراد زیادی را جذب كند ولی به دلیل مناسب بودن تجهیزات افراد زیادی در این باشگاه عضویت دارند.شهریه ی این باشگاه در صورت استفاده از سونا ماهانه 100000 ریال و در غیر این صورت 50000ریال می باشد.

باشگاه دیگری كه مورد بررسی قرار گرفت سالن پرورش اندام فاتح می باشد.

این باشگاه تجهیزاتی مانند سونا واستخرو.....را ندارد ولی شاخصه های دیگری داردكه باعث جذب ورزشكارا ن زیادی در مدت كوتاهی كه از افتتاح باشگاه گذشته است شده.وسایل و تجهیزات بدن سازی این باشگاه كاملا استانداردو به تعداد زیاد می باشد و این باعث می شود كه در ساعات پر ازدهام كار باشگاه كه در بین ساعات 5 بعد از ظهر الی 9 شب می باشد ورزشكاران با كمبود وسایل مواجه نشوند و نیازی نباشد برای انجام یك حركت مدت زیادی منتظر بمانند.

سالن بسیار بزرگ شاخصه ی دیگر این مجموعه بوده كه باعث می شود حتی در اوج شلوغی ورزشكاران فضای مناسب برای گرم كردن و حركات كششی قبل از تمرین را داشته باشند. شاخصه ی بسیار مهم این باشگاه استفاده از مربیان سرشناس در سطح كشور می باشد دو مربی این باشگاه آقایان علی داداشی و روح الله داداشی كه هر دو در مسابقات قوی ترین مردان ایران كسب مدال نموده اند و این قضیه برای كسب اعتبار بسیار مهم است.شهریه ای كه این باشگاه از افراد اخذ می نماید ماهانه 70000ریال می باشد .باشگاههای دیگری كه در این منطقه واقع شده اند به نامهای كورش-هیگر-سلطان و موفق می باشد كه تجهیزات این باشگاه حدودا در یك سطح و نسبتا استاندارد هستند. البته باشگاه سلطان نیز مانند باشگاه فاتح كه قبلا به ان اشاره كردیم از یك مربی نسبتا سر شناس و حرفه ای استفاده می كند .

از قرار گرفتن این تعداد باشگاه در این منطقه و انجام تحقیقات دیگر این نتیجه حاصل شد كه این منطقه منطقه ای بسیار مناسب برای ایجاد یك سالن بدن سازی می باشد البته در صورتی كه تجهیزات این باشگاه مناسب و مربیان در سطح حرفه ای باشند .وجود سونا در این مجموعه نیز باعث جذب بیشتر افرادی می شود كه اضافه وزن دارند و همچنین خانم ها كه خواهان رسیدن به تناسب اندام هستند . به دلیل متقاضیان زیاد این رشته ی ورزشی در این منطقه كسرت باشگاه ها نمی تواند مانع جذب افراد زیاد شود و تنها چیزی كه این امر را محقق می سازد نحوه ی خدمات دهی به هنر جویان و سرشناس بودن مربیان و استاندارد بودن سالن و تجهیزات ورزشی می باشد.

 

فصل سوم:

 

ملاحظات قانونی و حقوقی و اجتماعی و سیاسی

حاكم بر كسب و كار

 

قوانین حاكم در یك سالن پرورش اندام به چند دسته تقسیم می شوند :

1-قوانین پوشش افراد :شاید افراد در یك سالن بدن سازی دارای لباس متحدالشكل نباشندولی لباس همه افراد باید مناسب این نوع تمرین یعنی لباسی راحت و مخصوص تحرك بالا باشد . البته شایان ذكر است كه در صورتی كه فردی در سالن با پوششی غیر از لباس ورزشی تمرین كند مدیریت باشگاه با برخورد قانونی بازرسان سازمان تربیت بدنی مواجه خواهد شد .

2-قوانین زمان تمرین:هر ورزشكاردر هفته یك یا دو روز را بایدبه استراحت اختصاص دهد ومنظور از زمان تمرین تعیین روزهای انجام تمرین است ولی ساعات انجام تمرین می تواند متغیر باشد و ورزشكار می توانند هر ساعتی كه جزءساعات كاری باشگاه باشد را برای تمرین انتخاب كند.

دانلود پروژه کارآفرینی پرورش شترمرغ

محقق دانشگاه بازدید : 15 چهارشنبه 19 اسفند 1394 نظرات ()
پروژه کارآفرینی پرورش شتر مرغ در 40 صفحه ورد قابل ویرایش
دسته بندی دام و طیور
بازدید ها 2
فرمت فایل doc
حجم فایل 314 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 40
پروژه کارآفرینی پرورش شترمرغ

فروشنده فایل

کد کاربری 584
کاربر

فهرست مطالب

عنوان صفحه

پیشگفتار....................................... 1

چکیده ......................................... 3

مقدمه.......................................... 5

تاریخچه طرح ................................... 6

بیان مسئله .................................... 6

روش تحقیق ...................................... 7

فرضیه تحقیق .................................... 7

مشکلات و راه کارهای موجود طرح .................. 8

بازاریابی و تبلیغات............................ 13

تقاضانامه...................................... 17

خلاصه طرح ...................................... 18

عنوان طرح ..................................... 19

نمونه برنامه زمانبندی برای 15ماه آتی............ 20

چارت تشکیلاتی................................... 21

توجیه اقتصادی طرح ............................. 22

سرمایه گذاری طرح .............................. 22

زمین اجرای طرح ................................. 22

محوطه سازی ..................................... 22

ساختمانها ...................................... 22

تاسیسات و تجهیزات .............................. 23

ماشین آلات و تجهیزات وسایل آزمایشگاهی ............ 24

وسایط نقلیه .و وسایل حمل و نقلیه داخل كارخانه .. 25

تجهیزات اداری و كارگاهی ....................... 25

هزینه قبل از بهره برداری ....................... 26

جدول هزینه ثابت طرح ........................... 26

هزینه جاری طرح ................................ 27

مواد اولیه و بسته بندی ........................ 27

حقوق و دستمزد پرسنل غیر تولیدی.................. 28

حقوق و دستمزد پرسنل تولیدی .................... 29

هزینه سوخت و انرژی ............................ 30

استهلاك و تعمیر ونگهداری ........................ 30

جدول هزینه های جاری طرح ....................... 31

جدول هزینه ثابت و متغیر تولید .................. 31

سرمایه در گردش................................. 32

جدول سرمایه گذاری ............................. 32

محاسبه نقطه سربه سر ............................ 33

سود عملیاتی ................................... 34

نتیجه گیری ..................................... 35

منابع ........................................ 36

 

پیشگفتار

با تحولات‌ سریع‌ و شتابان‌ محیط‌ بین‌المللی‌ و گذر از جامعه‌ صنعتی‌ به‌ جامعه‌ اطلاعاتی‌ و مواجة ‌اقتصادهای‌ ملی‌ با اقتصاد جهانی‌ و مطرح‌ شدن‌ پدیده‌هایی‌ همانند «جهانی‌ شدن‌ اقتصاد» و «فن‌آوری‌اطلاعات‌» ، مباحث‌ اساسی‌ درخصوص‌ راهكارهای‌ مختلف‌ برای‌ تسریع‌ فرآیند رشد و توسعة‌ پایدار و رفاه‌اقتصادی‌ مطرح‌ می‌گردد. یكی‌ از این‌ مباحث‌ جدید، نقش‌ كارآفرینان‌ در این‌ فرایند می‌باشد. كارآفرینی‌ ازمفاهیم‌ جدیدی‌ است‌ كه‌ حداقل‌ در محدودة‌ علم‌ اقتصاد ، مدیریت‌، جامعه‌شناسی‌ و روان‌شناسی‌ و سایرمقوله‌های‌ مرتبط‌ با این‌ موضوع‌ قدمتی‌ بسیار كوتاه‌ داشته‌ و از مفاهیم‌ رو به‌ گسترش‌ می‌باشد. به‌ دلیل‌ آنكه ‌معنای‌ تحت‌الفظی‌ «كارآفرینی‌» نمی‌تواند عمق‌ محتوی‌ و مفهوم‌ این‌ واژه‌ را مشخص‌ نماید و برای‌ جلوگیری‌ ازفهم‌ نادرست‌ این‌ موضوع‌ یا واژه‌ با سایر واژه‌ها و برای‌ رسیدن‌ به‌ فهم‌ و فرهنگ‌ مشترك‌ از آن‌، معرفی‌ وشناساندن‌ این‌ واژه‌ بسیار مهم‌ می‌نماید . این‌ كه‌ كارآفرینی‌ چیست‌؟ كارآفرین‌ كیست‌؟ فرآیند كارآفرینی‌ چگونه‌است‌؟ نقش‌ و تاثیر كارآفرینی‌ و كارآفرینان‌ در ابعاد توسعه‌ و رشد اقتصادی‌ و متغیرهای‌ كلان‌ اقتصادی‌ هماننداشتغال‌ چیست‌؟ نقش‌ آموزش‌ و تجربه‌ در رشد كارآفرینی‌ چه‌ میزان‌ است‌؟ سوالهایی‌ هستند كه‌ باید برای‌ رسیدن‌به‌ این‌ فرهنگ‌ مشترك‌ به‌ وضوح‌ و مبسوط‌ پاسخ‌ داده‌ شود. به‌طور كلی‌ «كارآفرینی‌» از ابتدای‌ خلقت‌ بشر و همراه‌ با او در تمام‌ شئون‌ زندگی‌ حضور داشته‌ و مبنای‌تحولات‌ و پیشرفتهای‌ بشری‌ بوده‌ است‌. لیكن‌ تعاریف‌ زیاد و متنوعی‌ از آن‌ در سیر تاریخی‌ و روند تكامل‌موضوع‌ بیان‌ شده‌ است‌، كه‌ برخی‌ از این‌ تعاریف‌ ارائه‌ می‌گردد:

ـ كارآفرین‌ كسی‌ است‌ كه‌ متعهد می‌شود مخاطره‌های‌ یك‌ فعالیت‌ اقتصادی‌ را سازماندهی‌، اداره‌ و تقبل‌كند ( Webster's New Collegiate Dictionary ).

ـ خریداری‌ نیروی‌ كار و مواد اولیه‌ به‌ بهائی‌ نامعین‌ و به‌ فروش‌ رساندن‌ محصولات‌ به‌ بهائی‌ طبق‌ قرارداد(برنارد دو بلیدور ( Bernard F. De Belidar ) اقتصاددان‌ فرانسوی‌ در اوایل‌ قرن‌ هیجدهم‌).

ـ كارآفرین‌ فردی‌ است‌ كه‌ ابزار تولید را به‌ منظور ادغام‌ آنها برای‌ تولید محصولات‌ قابل‌ عرضه‌ به‌ بازار، ارائه‌می‌كند (ریچارد كانتیلون‌ R. Cantillon در حدود سال‌ 1730).

ـ كارآفرین‌ عاملی‌ است‌ كه‌ تمامی‌ ابزار تولید را تركیب‌ می‌كند و مسوولیت‌ ارزش‌ تولیدات‌، بازیافت‌ كل‌سرمایه‌ای‌ را كه‌ بكار می‌گیرد، ارزش‌ دستمزدها، بهره‌ و اجاره‌ای‌ كه‌ می‌پردازد و همچنین‌ سود حاصل‌ را برعهده‌ می‌گیرد (جان‌ باتیست‌ سی‌ ( Jean Baptiste Say ) ، اقتصاددان‌ فرانسوی‌ در سال‌ 1803 میلادی‌).

ـ كارآفرینی‌ پلی‌ است‌ بین‌ جامعه‌ به‌ عنوان‌ یك‌ كل‌، به‌ ویژه‌ جنبه‌های‌ غیراقتصادی‌ جامعه‌ و موسسات‌انتفاعی‌ تاسیس‌ شده‌ برای‌ تمتع‌ از مزیت‌های‌ اقتصادی‌ و ارضاء آرزوهای‌ اقتصادی‌ (آرتور كول‌ ( A. Cole )،1946).

ـ كارآفرین‌ فردی‌ است‌ كه‌ تخصص‌ وی‌ تصمیم‌گیری‌ عقلائی‌ و منطقی‌ درخصوص‌ ایجاد هماهنگی‌ در منابع‌كمیاب‌ می‌باشد (كاسون‌، 1982).

ـ كارآفرینی‌ به‌ عنوان‌ یك‌ تسریع‌كننده‌، جرقة‌ رشد و توسعة‌ اقتصادی‌ را فراهم‌ می‌آورد (ویلكن‌( Wilken )، 1980)

ـ كارآفرین‌ فردی‌ است‌ كه‌ شركتهای‌ جدیدی‌ را كه‌ سبب‌ ایجاد و رونق‌ شغل‌های‌ جدید می‌شوند، شكل‌می‌دهند (كه‌ چموف‌ ( B - Kirchhoff )، 1994).

 

چکیده

این طرح درنظردارد تعداد 250 قطعه شترمرغ شامل 150 قطعه ماده و 100قطعه نررا درزمینی به مساحت 12هزارمترمربع درشهرستان مرودشت ( جاده اسماعیل آباد ) روبروی روستای چهارطاق پرورش داده كه اولین مزرعة پرورش شترمرغ دراستان فارس می باشد كه امید است با همكاری نهادها وسازمانهای ذیربط دراستان این طرح هرچه زودتر عملی گردد. همان طور كه ذكرگردید استان فارس بدلیل داشتن آب وهوای معتدل بهترین مكان جهت اجرای این طرح بوده وچون شترمرغ حیوانی است نیمه وحشی وجزء رشته پرندگان است كه میل زیادی به آزاد زی بودن دارد می بایست محل نگهداری این پرنده درفضایی باز وفقط محصور به فنس باشد .كه درقسمت ذیل شرح ساختمانها ومحل نگهداری این پرنده شرح داده شده است :

الف : زمین وساختمانها:

 1. زمین : 12000مترمربع دیواركشی وفنس كشی شده به انضمام 6هكتار جهت كشت علوفه است
 2. ساختمان خرپا محصور به فنس ازیك طرف وسه طرف دیواركشی 140مترمربع
 3. انبارعلوفه خشك 140مترمربع
 4. ساختمان نگهبانی وسرویس بهداشتی 100مترمربع
 5. آزمایشگاه وبخش تكثیر 200مترمربع
 6. سالن جوجه : 3 تا 6 ماهه بامحوطه 600مترمربع
 7. محوطه سازی 1200مترمربع
 8. پن پرنده : 2سری 1500 مترمربع
 9. توضیح اینكه محوطه سازی شامل محل تخم گذاری وفضا جهت چرای پرندگان می باشد 7450مترمربع به ارتفاع سه متركه این فضا با غذای مورد نیاز پرندگان نظیریونجه وذرت علوفه ای پوشیده می باشد.

دانلود پروژه کارآفرینی تأسیس شركت نوید مهاجر

محقق دانشگاه بازدید : 5 سه شنبه 18 اسفند 1394 نظرات ()
پروژه کارآفرینی تأسیس شركت نوید مهاجر در 130 صفحهورد قابل ویرایش
دسته بندی کارآفرینی
بازدید ها 2
فرمت فایل doc
حجم فایل 314 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 130
پروژه کارآفرینی تأسیس شركت نوید مهاجر

فروشنده فایل

کد کاربری 584
کاربر

فهرست مطالب

عنوان صفحه

پیشگفتار....................................... 1

چکیده ......................................... 3

مقدمه.......................................... 5

تاریخچه طرح ................................... 6

بیان مسئله .................................... 6

روش تحقیق ...................................... 7

فرضیه تحقیق .................................... 7

مشکلات و راه کارهای موجود طرح .................. 8

بازاریابی و تبلیغات............................ 13

تقاضانامه...................................... 17

خلاصه طرح ...................................... 18

عنوان طرح ..................................... 19

نمونه برنامه زمانبندی برای 15ماه آتی............ 20

چارت تشکیلاتی................................... 21

توجیه اقتصادی طرح ............................. 22

سرمایه گذاری طرح .............................. 22

زمین اجرای طرح ................................. 22

محوطه سازی ..................................... 22

ساختمانها ...................................... 22

تاسیسات و تجهیزات .............................. 23

ماشین آلات و تجهیزات وسایل آزمایشگاهی ............ 24

وسایط نقلیه .و وسایل حمل و نقلیه داخل كارخانه .. 25

تجهیزات اداری و كارگاهی ....................... 25

هزینه قبل از بهره برداری ....................... 26

جدول هزینه ثابت طرح ........................... 26

هزینه جاری طرح ................................ 27

مواد اولیه و بسته بندی ........................ 27

حقوق و دستمزد پرسنل غیر تولیدی.................. 28

حقوق و دستمزد پرسنل تولیدی .................... 29

هزینه سوخت و انرژی ............................ 30

استهلاك و تعمیر ونگهداری ........................ 30

جدول هزینه های جاری طرح ....................... 31

جدول هزینه ثابت و متغیر تولید .................. 31

سرمایه در گردش................................. 32

جدول سرمایه گذاری ............................. 32

محاسبه نقطه سربه سر ............................ 33

سود عملیاتی ................................... 34

نتیجه گیری ..................................... 35

منابع ........................................ 36

 

پیشگفتار

با تحولات‌ سریع‌ و شتابان‌ محیط‌ بین‌المللی‌ و گذر از جامعه‌ صنعتی‌ به‌ جامعه‌ اطلاعاتی‌ و مواجة ‌اقتصادهای‌ ملی‌ با اقتصاد جهانی‌ و مطرح‌ شدن‌ پدیده‌هایی‌ همانند «جهانی‌ شدن‌ اقتصاد» و «فن‌آوری‌اطلاعات‌» ، مباحث‌ اساسی‌ درخصوص‌ راهكارهای‌ مختلف‌ برای‌ تسریع‌ فرآیند رشد و توسعة‌ پایدار و رفاه‌اقتصادی‌ مطرح‌ می‌گردد. یكی‌ از این‌ مباحث‌ جدید، نقش‌ كارآفرینان‌ در این‌ فرایند می‌باشد. كارآفرینی‌ ازمفاهیم‌ جدیدی‌ است‌ كه‌ حداقل‌ در محدودة‌ علم‌ اقتصاد ، مدیریت‌، جامعه‌شناسی‌ و روان‌شناسی‌ و سایرمقوله‌های‌ مرتبط‌ با این‌ موضوع‌ قدمتی‌ بسیار كوتاه‌ داشته‌ و از مفاهیم‌ رو به‌ گسترش‌ می‌باشد. به‌ دلیل‌ آنكه ‌معنای‌ تحت‌الفظی‌ «كارآفرینی‌» نمی‌تواند عمق‌ محتوی‌ و مفهوم‌ این‌ واژه‌ را مشخص‌ نماید و برای‌ جلوگیری‌ ازفهم‌ نادرست‌ این‌ موضوع‌ یا واژه‌ با سایر واژه‌ها و برای‌ رسیدن‌ به‌ فهم‌ و فرهنگ‌ مشترك‌ از آن‌، معرفی‌ وشناساندن‌ این‌ واژه‌ بسیار مهم‌ می‌نماید . این‌ كه‌ كارآفرینی‌ چیست‌؟ كارآفرین‌ كیست‌؟ فرآیند كارآفرینی‌ چگونه‌است‌؟ نقش‌ و تاثیر كارآفرینی‌ و كارآفرینان‌ در ابعاد توسعه‌ و رشد اقتصادی‌ و متغیرهای‌ كلان‌ اقتصادی‌ هماننداشتغال‌ چیست‌؟ نقش‌ آموزش‌ و تجربه‌ در رشد كارآفرینی‌ چه‌ میزان‌ است‌؟ سوالهایی‌ هستند كه‌ باید برای‌ رسیدن‌به‌ این‌ فرهنگ‌ مشترك‌ به‌ وضوح‌ و مبسوط‌ پاسخ‌ داده‌ شود. به‌طور كلی‌ «كارآفرینی‌» از ابتدای‌ خلقت‌ بشر و همراه‌ با او در تمام‌ شئون‌ زندگی‌ حضور داشته‌ و مبنای‌تحولات‌ و پیشرفتهای‌ بشری‌ بوده‌ است‌. لیكن‌ تعاریف‌ زیاد و متنوعی‌ از آن‌ در سیر تاریخی‌ و روند تكامل‌موضوع‌ بیان‌ شده‌ است‌، كه‌ برخی‌ از این‌ تعاریف‌ ارائه‌ می‌گردد:

ـ كارآفرین‌ كسی‌ است‌ كه‌ متعهد می‌شود مخاطره‌های‌ یك‌ فعالیت‌ اقتصادی‌ را سازماندهی‌، اداره‌ و تقبل‌كند ( Webster's New Collegiate Dictionary ).

ـ خریداری‌ نیروی‌ كار و مواد اولیه‌ به‌ بهائی‌ نامعین‌ و به‌ فروش‌ رساندن‌ محصولات‌ به‌ بهائی‌ طبق‌ قرارداد(برنارد دو بلیدور ( Bernard F. De Belidar ) اقتصاددان‌ فرانسوی‌ در اوایل‌ قرن‌ هیجدهم‌).

ـ كارآفرین‌ فردی‌ است‌ كه‌ ابزار تولید را به‌ منظور ادغام‌ آنها برای‌ تولید محصولات‌ قابل‌ عرضه‌ به‌ بازار، ارائه‌می‌كند (ریچارد كانتیلون‌ R. Cantillon در حدود سال‌ 1730).

ـ كارآفرین‌ عاملی‌ است‌ كه‌ تمامی‌ ابزار تولید را تركیب‌ می‌كند و مسوولیت‌ ارزش‌ تولیدات‌، بازیافت‌ كل‌سرمایه‌ای‌ را كه‌ بكار می‌گیرد، ارزش‌ دستمزدها، بهره‌ و اجاره‌ای‌ كه‌ می‌پردازد و همچنین‌ سود حاصل‌ را برعهده‌ می‌گیرد (جان‌ باتیست‌ سی‌ ( Jean Baptiste Say ) ، اقتصاددان‌ فرانسوی‌ در سال‌ 1803 میلادی‌).

ـ كارآفرینی‌ پلی‌ است‌ بین‌ جامعه‌ به‌ عنوان‌ یك‌ كل‌، به‌ ویژه‌ جنبه‌های‌ غیراقتصادی‌ جامعه‌ و موسسات‌انتفاعی‌ تاسیس‌ شده‌ برای‌ تمتع‌ از مزیت‌های‌ اقتصادی‌ و ارضاء آرزوهای‌ اقتصادی‌ (آرتور كول‌ ( A. Cole )،1946).

ـ كارآفرین‌ فردی‌ است‌ كه‌ تخصص‌ وی‌ تصمیم‌گیری‌ عقلائی‌ و منطقی‌ درخصوص‌ ایجاد هماهنگی‌ در منابع‌كمیاب‌ می‌باشد (كاسون‌، 1982).

ـ كارآفرینی‌ به‌ عنوان‌ یك‌ تسریع‌كننده‌، جرقة‌ رشد و توسعة‌ اقتصادی‌ را فراهم‌ می‌آورد (ویلكن‌( Wilken )، 1980)

ـ كارآفرین‌ فردی‌ است‌ كه‌ شركتهای‌ جدیدی‌ را كه‌ سبب‌ ایجاد و رونق‌ شغل‌های‌ جدید می‌شوند، شكل‌می‌دهند (كه‌ چموف‌ ( B - Kirchhoff )، 1994).

 

چکیده

این طرح درنظردارد تعداد 250 قطعه شترمرغ شامل 150 قطعه ماده و 100قطعه نررا درزمینی به مساحت 12هزارمترمربع درشهرستان مرودشت ( جاده اسماعیل آباد ) روبروی روستای چهارطاق پرورش داده كه اولین مزرعة پرورش شترمرغ دراستان فارس می باشد كه امید است با همكاری نهادها وسازمانهای ذیربط دراستان این طرح هرچه زودتر عملی گردد. همان طور كه ذكرگردید استان فارس بدلیل داشتن آب وهوای معتدل بهترین مكان جهت اجرای این طرح بوده وچون شترمرغ حیوانی است نیمه وحشی وجزء رشته پرندگان است كه میل زیادی به آزاد زی بودن دارد می بایست محل نگهداری این پرنده درفضایی باز وفقط محصور به فنس باشد .كه درقسمت ذیل شرح ساختمانها ومحل نگهداری این پرنده شرح داده شده است :

الف : زمین وساختمانها:

 1. زمین : 12000مترمربع دیواركشی وفنس كشی شده به انضمام 6هكتار جهت كشت علوفه است
 2. ساختمان خرپا محصور به فنس ازیك طرف وسه طرف دیواركشی 140مترمربع
 3. انبارعلوفه خشك 140مترمربع
 4. ساختمان نگهبانی وسرویس بهداشتی 100مترمربع
 5. آزمایشگاه وبخش تكثیر 200مترمربع
 6. سالن جوجه : 3 تا 6 ماهه بامحوطه 600مترمربع
 7. محوطه سازی 1200مترمربع
 8. پن پرنده : 2سری 1500 مترمربع
 9. توضیح اینكه محوطه سازی شامل محل تخم گذاری وفضا جهت چرای پرندگان می باشد 7450مترمربع به ارتفاع سه متركه این فضا با غذای مورد نیاز پرندگان نظیریونجه وذرت علوفه ای پوشیده می باشد.

 

ب : تأسیسات

 1. چاه

حفریك حلقه چاه به عمق 80 متر بالوله 3 اینچی ومنبع هوایی 20هزارلیتری با پمپ مكش وشناور وتأسیسات جانبی ولوله كشی محوطه وساختمانها

 1. برق

جهت اجرای طرح برق رسانی نیاز به 50 كیلووات برق به انضمام ترانس هوایی وتابلوهای مربوطه وخازن وروشنایی ساختمانها واطراف محوطه می باشد.

 1. ژنراتور:

جهت مواقع اضطراری نیاز به یك دستگاه ژنراتور 50 K-V-A می باشد .

 1. سپتیك تانك جهت فاضلاب ودفع آبهای زائد نیاز به یكعدد سپتیك تانك به حجم 120مترمكعب می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مقدمه

درحال حاضر مهمترین مسئله بشرامروزی تأمین غذا ومایحتاج خود می باشد كه با افزایش بی رویه جمعیت درجهان ونیاز به غذای بیشتر ومقوی تر دانشمندان وكارشناسان درصدد پیداكردن راههای جدید ، افزایش كمی وكیفی تولیدات ومحصولات می باشند به همین لحاظ ازنظراجتماعی واقتصادی امرتغذیه اهمیت زیادی داشته وهركشوری كه درجهت افزایش تولیدات غذایی گام بردارد از نظر اقتصادی وحتی سیاسی مستقل تربوده واتكایش به دیگركشورها نیز كم می گردد.

یكی از فعالیتهای مهم دراین زمینه دامپروری آنهم به شكل صنعتی واستفاده ازآخرین دستاوردهای علمی وتكنیك های اصلاح نژادی و پرورش دامهاوطیور پرتولید می باشد . پرورش طیور یكی ازفعالیتها دراین مورد می باشد كه خوشبختانه كشورما دارای پتانسیل بالایی می باشد كه پرورش اردك ، غاز ، بوقلمون ، كبك ، قرقاول ، بلدرچین وشترمرغ مشتی ازاین فرواربوده كه اخیراَ نیز پرورش ودرچند نقطه از كشور شامل ، تهران ، اصفهان ، كرمان وشمال مزارع پرورش شترمرغ احداث ومورد بهره برداری قرارگرفته ودولت نیز باتشویق برتوسعة این طرح دردیگر نقاط كشور چترحمایتی خود را دراین راستا پهن نموده كه استان فارس با توجه به شرایط آب وهوای معتدلی كه داراست یك از بهترین مناطق جهت احداث مزرعه شترمرغ می باشد .

شایان ذكر می باشد كه با توجه به اسناد یافته شده پرورش شترمرغ از6000 سال پیش درایران دراطراف استخر كه همان مرودشت فعلی می باشد انجام می شده .

 

دانلود پروژه کارآفرینی شركت بهپاك

محقق دانشگاه بازدید : 11 سه شنبه 18 اسفند 1394 نظرات ()
پروژه کارآفرینی شركت بهپاك در 100 صفحه ورد قابل ویرایش
دسته بندی کارآفرینی
بازدید ها 2
فرمت فایل doc
حجم فایل 593 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 100
پروژه کارآفرینی شركت بهپاك

فروشنده فایل

کد کاربری 584
کاربر

فهرست مطالب

عنوان

صفحه

فصل اول : كلیات شناخت طرح

 

مقدمه ای بر كارآفرینی

1

نیازسنجی از وضع بازار

3

بازاریابی شركت بهپاك

4

كلیات تاریخچه شركت

9

سرمایه شركت و تعمیرات آن

10

اعضاء هیئت مدیره

11

اساسنامه شركت بهپاك

12

نام ، موضوع ، مدت و ...

12

تغییرات در سرمایه شركت

16

مجامع عمومی

19

هیئت مدیره

26

بازرس

36

حسابهای شركت

38

انحلال و تصفیه

40

عنوان

صفحه

فصل دوم : بررسی فنی طرح

 

محل اجرای طرح

42

هزینه های سرمایه گذاری

43

سرمایه در گردش

49

برنامه تولید و برآورد هزینه های تولید

50

فصل سوم : بازار و بازاریابی

 

مدیریت و بازاریابی

56

سیستم بازار

60

عناصر محیط بازاریابی

61

روش های رقابتی

62

برنامه ریزی استراتژیك بازاریابی

63

تجزیه و تحلیل و ارزیابی سرمایه گذاریها

64

برنامه ریزی استراتژیك واحدها

65

فرآیند بازاریابی

66

فصل چهارم : بررسی اقتصادی طرح

 

سویا

67

عنوان

صفحه

تاریخچه

67

ارزش تغذیه ای سویا

68

خواص تابعی سویا

74

علت پذیرش پایین برای مصرف سویا

77

پروتئین سویا در صنایع غذایی

78

روش مصرف سویا

79

نمودارها

80

فصل پنجم : بررسی مالی طرح

 

نسبت های مالی

82

نسبت های نقدینگی

82

نسبت های فعالیت

82

نسبت های سودآوری

83

فصل ششم : راه اندازی كارخانه

 

امور اداری

84

آموزش ضمن خدمت

85


 

عنوان

صفحه

امور مالی

86

كلیاتی در مورد كاركنان شركت بهپاك

87

چارت سازمانی كاركنان

89

عملكرد و فعالیت

90

فعالیت بخش روغنكشی

91

فعالیت بخش تولید آرد و پروتئین

93

فعالیت بخش پنبه پاك كنی

93

خرید

94

خط تولید

95

نمودارهای مربوط به عملكرد كارخانه

96

منابع و مآخذ

98

مقدمه ای بر كار آفرینی

كار آفرینی تلاشی است برای ایجاد ارزش از طریق شناخت فرصتهای شغلی ریسك مناسب با آن فرصتها و مهارتهای مدیریتی و ارتباطی به منظور بسیج منابع انسانی ،مالی و جنسی برای به ثمر رسیدن و تحقق یك پروژه لازم است. ویژگیهای عمده ای كه یك فرد كار آفرین بایستی واجد آنها باشد عبارتند از :

وفاداری و احساس مسئولیت و تعهد كامل ،عزم راسخ و پشتكار .

حركت و تلاش برای با لندگی و رشد و داشتن انگیزه برای پیشرفت به عبارت دیگر عطش موفقیت آشنایی و درك خوب و ثبت از هدف و فرصتهاو موقعیتهای آن هدف ابتكار عمل و وظیفه شناسی و احساس مسئولیت شخصی ،ریسك نمایی دقیق و حساب شده و ریسك طلبی .

امروز تاكید و تمركز باری گسترش كار آفرینی و تقویت و توسعه بخشی بازرگانی یك نیاز حیاتی است یك كارآفرینی آینده لازم است قبلا مسائل مالی و بودجه ای و سرمایه ای را با تكیه و توجه به امر نقدینگی و گردش پول و سرمایه جاری شركت كه امر بسیار مهمی است ،به دقت مورد توجه قرار دهد و با پرهیز و اجتناب از نقاط ضعف و كاستی ها تمركز خود را ولی نقاط قوت معطوف دارد .

كار آفرینی امروزه یك بعد حیاتی و بسیار مهم مؤسسات كوچك و متوسط بازرگانی است .رشد كارآفرینی كه ریسك نمایی كارآفرینان را می طلبد ،تولد ثروت ،ایجاد فرصتهای شغلی پرداخت مالیات و فعال سازی تقاضاهای اقتصادی برای كالا و خدمات ،قابلیت شناوری یك اقتصاد را در راستای رسیدن به اقتصادی پر رونق و متعالی آسان می سازد .

اهداف و انگیزه های فرد كار آفرین :

 1. داشتن تخصصی در این زمینه
 2. داشتن بازار كار بیشتر
 3. بر طرف كردن نیاز افراد جامعه
 4. ایجاد شغل كه باعث حل قسمتی از معضل بیكاری شده
 5. كسب سود

 

 

       
   
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 نیازسنجی از وضع بازار:

در برخی مواقع شركتهایی تأسیس می شوند كه بنا به خواست دولت نباید سود آور باشند یعنی موظف هستند محصولات را از كشاورزان خریداری كرده و پس از انجام عملیاتی بر روی آنها این محصولات را در اختیار شركتهای دیگر رار دهند كه به این نوع عملیات ،عملیات غیر انتفاعی می گویند در برخی موارد حتی ممكن است كه این شركتها زیان هم داشته باشند ولی چون وجود چنین شركتهایی لازم می باشد این شركتها تشكیل می شوند.

اما هدف كلی تمامی شركتها چه تقاضی ،چه نسبی سود آوری می باشد . یعنی اگر تولیدی باشد تولید می كنند و اگر خدماتی باشند به ارائه خدمت می پردازند. هر شركتی وابسته به یكی از وزارتخانه هاست شركت بهپاك وابسته به وزارت صنایع می باشد .

هر شركتی قبل از تاسیس به یك نیاز سنجی درجامعه می پردازد شركتی مانند شركت بهپاك جهت نیاز سنجی عملیات زیر را انجام داده است :این شركت در ابتدا از وزارت صنایع و وزارت كشاورزی اطلاعات و آمار مورد نیاز را جمع آوری نموده یعنی اطلاعاتی از قبیل اینكه تولید دانه در كشور در چه سطح می باشد ؟میزان مصرف آن در جامعه چه قدر است ؟

سپس آمارهایی را كه شركتهای تولید روغن به وزارت صنایع ارائه كرده اند را مورد بررسی قرار می دهد بعد آمار جامعه را در نظر می گیرد مثلا هر نفر در جامعه سالی 100كیلو روغن مصرف می كند سپس این رقم را در تولید ضرب نموده و تخمین می زند كه اگر ما در سال x مقدار تولید كنیم دیگر از آن محصول وارد كشور نمی شود سپس به بر آورد هزینه از جمله هزینه تاسیس شركت ،كارخانه ،میزان دستمزد ،ماشین آلات مورد نیاز و می پردازند و سود احتمالی را پیش بینی كرده و در صورت مفید بودن به تاسیس شركت می پردازند .

 

بازاریابی شركت بهپاك

در اقتصاد مبتنی بر مبادلات آزاد ،نقش اساسی را مصرف كنندگان ایفا می كنند. هر قدر میزان تولیدات افزایش یابد ایجاد نیاز در مصرف كنندگان از طریق تبلیغات یا سایر وسایل بخواهیم كالاهای خود را به آنان تحمیل نماییم لازم است كه برای این كالاها تقاضا وجود داشته باشد .

برای شناخت دقیق رفتار مصرف كننده و بررسی تقاضای او لازمست كه مطلوبیت كالا و میزان نیاز آنان را مورد بررسی قرار دهیم .وقتی كالایی بتواند نیاز افراد را ارضا كند می گوییم مطلوبیت برای آن كالا ایجاد گردیده است .

تقاضا به عوامل مختلف بستگی دارد .بعضی از این عوامل مانند سلیقه و یا درآمد شخصی به مصرف كننده ارتباط داشته و بعضی دیگر جنبه انگیزش دارد كه به تولید كننده و یا فروشنده مربوط می شود . به این معنا كه عرضه كننده با تدابیری كه اتخاذ می كند سعی در تغییر و تحول میزان فروش دارد .تصمیم گیری مربوط به این تغییر و تحول به شكل تبلیغات بسته بندی مناسب ،خدمات پس از فروش ،تضمین كافی و غیره می تواند باشد .

دانلود پروژه کارآفرینی شرکت تبلیغاتی آهسته گامان

محقق دانشگاه بازدید : 11 سه شنبه 18 اسفند 1394 نظرات ()
پروژه کارآفرینی شرکت تبلیغاتی آهسته گامان در 46 صفحه ورد قابل ویرایش
دسته بندی خدماتی و آموزشی
بازدید ها 1
فرمت فایل doc
حجم فایل 116 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 46
پروژه کارآفرینی شرکت تبلیغاتی آهسته گامان

فروشنده فایل

کد کاربری 584
کاربر

فهرست مطالب

عنوان صفحه

فصل اول

مقدمه

عنوان

خلاصه

مأموریت

فهرست محتوا

فصل دوم

توصیف پروژه

امکان سنجی

نیاز سنجی

فصل سوم

جدول برآورد تجهیزات

نقشه استقرار تجهیزات

هزینه استعلاک تجهیزات

فصل چهارم

چارت

نیروی انسانی

شرح وظایف

فصل پنجم

جدول برآورد مواد مصرفی

شرایط محل تأسیس

جدول ها

جدول سرمایه گذاری

نحوه ی برآورد سرمایه

فصل هفتم

جدول برآورد درآمد

صورت حساب سود و زیان

صورت حساب سرمایه

نسبت سود به سرمایه

توجیه اقتصادی

فصل هشتم

بازاریابی

ابتکارات

میزان مفید بودن طرح برای جامعه

اشتغال زایی

فصل نهم

جدول زمانبندی

نمودار سود – درآمد – هزینه

فصل دهم

فرم استخدام

فرم قرارداد کار

گزارش


 

 

 

 

فصل اول

 

 

 

 

 

 

 • مقدمه
 • عنوان
 • خلاصه طرح یک جدول
 • مأموریت
 • فهرست محتوا

مقدمه

سپاس بی کران پروردگار را که به انسان قدرت اندیشیدن بخشید. تا به یاری این موهبت راه ترقی و تعالی را بپیمایم و امید به اینکه عنایت الهی شامل حال ما باشد. تا با عنایت اندک علمی خود در خدمت به بشر باشیم. یکی از بارزترین ویژگی های عصر حاضر گسترده کامپیوتر در کلیه عرصه های فعالیت انسان است به گونه ای که انجام برخی از کارها بدون استفاده از کامپیوتر قابل تصور نیست کامپیوتر به عنوان ابزاری قدرتمند و سرعت و دقت کارها را فوق العاده افزایش داده و گذرگاهی های صعب العبور علم را شاهراههای هموار مبدل ساخته است و ما به علم اندک خویش می خواهیم راهی برای آسان تر شدن کارهای انسان ارائه کنیم تا بشر بتواند با کمترین زمان به آنچه نیازمند است دسترسی پیدا کند. خلاقیت به عنوان جوهرة کار آفرینی و عامل کلیدی موفقیت و بلکه بقای سازمان ها و همچنین رمز تکامل و سعادت دنیوی و اخروی بشر هنوز جایگاهی واقعی خود را نه تنها در جامعه بلکه در محافل علمی و تحقیقاتی کشور پیدا نکرده است به همین دلیل هنوز در هیچ یک از دروس یا رشته های تحصیلی دانشگاههای کشور، واحدی جهت آموزش خلاقیت پیش بینی و طراحی نشده است. و آنچه به طور حاشیه ای و گذرادر بعضی از دروس به آن اشاره می شود. تنها جنبه های نظری و تئوریک خلاقیت است که نه فقط مؤثر نمی باشد. بلکه این ذهنیت را نیز ایجاد و تقویت کرده است. که خلاقیت امری ذهنی، فردی و ارثی است. که به شکل علمی و کاربردی و گروهی قابل آموزش نیست! و نتیجه ذهنیت، وضع کنونی فارغ التحصیلان دانشگاهی است. که اغلب با وجود تخصصی که دارند قادر نیستند در دنیای واقعی رقابت، صنعت و سبک و کار حرف تازه ای بزنند.


 

 

 

عنوان :

شرکت تبلیغاتی آهسته گامان

 

نام مؤسسان :

نرگس حسنی – سیده نورائی – ندا جوادی – سمیرا سقینی – سحر پیرایش

تاریخ تأسیس : 1 / 8 / 86

ش . ثبت


 

خلاصة طرح

 

موضوع پروژه

شرکت تبلیغاتی (خدماتی)

سرمایه اولیه

67190000

تعداد نیروی انسانی

5 نفر

کار آفرینان

جوادی – پیرایش – سقینی- حسنی- نورائی

درآمد 6 ماهه

104107500

سود 6 ماهه

83130000

 


¨مأموریت

 • راه اندازی و تأسیس یک موسسه فرهنگی و خدماتی

· تأمین درآمد برای خود و افرادی که بتوانیم آنها را استخدام کنیم

 • خدمت به مردم و مخصوصاً جوانان
 • رشد هنر همراه کامپیوتر
 • ایجاد کسانی که افراد مختلف در آنجا بتواند کار کنند.
 • خلاقیت و نوآوری

تعداد صفحات : 9

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
فروشگاه فروش فایل تحقیق فایل پیشرفته ترین سیستم فروش فایلهای آموزشی ،تحقیقاتی،مقالات علمی وکاربردی باهزاران فایل درموضوعات مختلف بانازلترین قیمت ، پرداخت آسان باکلیه کارتهای عضوشتاب ودریافت آنلاین فایل
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 4987
 • کل نظرات : 22
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 7
 • آی پی دیروز : 22
 • بازدید امروز : 74
 • باردید دیروز : 79
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 262
 • بازدید ماه : 2,231
 • بازدید سال : 36,087
 • بازدید کلی : 54,012
 • کدهای اختصاصی